Avukat SEO

Hukuk büroları için dijital pazarlamanın en güçlü kolu SEO’dur. Peki sizler de SEOPix ile çalışarak Google’da üst sıralarda yer almak ister misiniz?

Avukat SEO Hizmeti - Hukuk Büroları için SEO

Avukatlara Özel SEO Çalışması

Bildiğimiz üzere avukatların, hukuk bürolarının reklam vermesi yasaktır. Ancak tabi ki kendi pazarlamalarını yapmalarının da farklı yolları bulunuyor. Bunlardan birisi de SEO’dur. SEO ile hukuk bürolarının, avukatların web sitelerine arama motoru optimizasyonu sağlanarak, ilgili kelimelerde üst sıralarda yer almak mümkündür.

Sonuç itibariyle örnek vermek gerekirse “boşanma avukatı” olarak arama yapıldığı zaman Google’ın organik sonuçlarında üst sıralarda yer alıyorsanız (bu başarılı bir SEO çalışması sonucunda ortaya çıkan bir durumdur), potansiyel müşterilerinize herhangi bir Google Ads reklamı vermeden ulaşabilirsiniz. Böylece SEO ile neredeyse reklam vermiş gibi potansiyel müvekkillerinize ulaşabilirsiniz.

Avukat SEO Referansları

Siyahhukuk.com

Siyahhukuk.com

kocaeliavukatlari.net

Kocaeliavukatlari.net

Avukatlar için SEO’nun Önemi

Yukarıda da bahsettiğimiz gibi Avukatların herhangi bir platformda yer alması değil, reklam vermesi yasaktır. Google’da da ciddi bir şekilde avukatlardan danışmanlık almak için kullanıcılar arama sağlamaktadır. Hem bu konular hakkında bilgi sahibi olmak için blog yazılarından faydalanmaktalar hem de avukat bürolarını bularak, danışmanlık almak istemektedirler. Bu açıdan da Avukatların reklam vermesi yasak olduğu için Google’da aramalarda üst sıralarda yer almak SEO yani Arama Motoru Optimizasyonuna ihtiyaç duymaktadırlar. Sonuç böyle olunca da her avukat SEO bilmediği için SEO hizmetine ihtiyaç duymaktadır.

Avukatlar için SEO’nun Önemi
Hukuk Bürosu Olarak SEO Ajansını Nasıl Seçmeli

Hukuk Bürosu Olarak SEO Ajansını Nasıl Seçmeli

Öncelikle SEOPix’in avukatlar hakkında tecrübesinden bahsetmek gerekirse; seopix.net/markalarimiz sayfamıza giderek çalışmış olduğumuz avukatları görebilirsiniz. Avukat olarak SEO ajansları hakkında araştırma yaparken bizim bu sayfamıza da denk gelmiş olabilirsiniz. Bu gayet normal bir şey, hatta bize bu sayfa ile ulaştıysanız tam olarak hedeflemiş olduğumuz şeyde başarılı olmuşuz demektir.

Bir SEO ajansı ararken öncelikle birkaç tane ajansın isimlerini not etmeniz ve bu ajanslar hakkında ön araştırmanızı yapmanız gerekmektedir. SEO ajansının önceden herhangi bir hukuk bürosu ile çalışması olmuş mu, tecrübesi var mı diye sorabilirsiniz. Tabi ki buna bakarak direkt çalışmaya başlamak ya da başlamamak değil derdimiz ancak önceden avukat SEO işlemi yapmış bir ajans ile çalışmak sizler için faydalı olacaktır.

Avukatlar için Google Haritalar Optimizasyonu

Kullanıcılar avukat danışmanlığı almak için arama yaptıklarında çoğunlukla “İstanbul avukat, Kocaeli Avukat, İzmir Avukat” gibi aramalar yaptıkları için Google’da direkt olarak ilk önce “Google Haritalar” bölümünün sonuçları çıkmaktadır. SEOPix olarak normal sıralamaların yanında SEO danışmanlığı vermiş olduğumuz firmaların Google Haritalar optimizasyonunu da yaparak, Google Haritalar’da da üst sıralarda çıkmaları için çalışmalar sağlıyoruz. Böylece organik sonuçların yanı sıra haritalarda da üst sıralarda yer alarak, potansiyel müvekkillerinize çok daha kolay bir şekilde ulaşabilirsiniz.

Avukatlar için Google Haritalar Optimizasyonu
Lokal SEO ile Maksimum Dönüşüm

Lokal SEO ile Maksimum Dönüşüm

Genellikle avukatlardan danışmanlık almak isteyen şahısların en çok yaptığı şey; Google üzerinden araştırma yapmak, telefon numarasını alıp ön bilgilendirme için konuşma sağlamak ve ardından hukuk bürosunun yolunu tutmak. Durum bu şekilde olunca da Lokal SEO artık çok büyük öneme sahip bir hale geliyor.

Örneğin İzmir’in Konak İlçesinin Alsancak mahallesinde hizmet veren bir hukuk bürosu olduğunuzu düşünelim. Bu noktada sizlerin “Alsancak avukat” kelimesinde Google’da üst sıralarda yer almanız, Alsancak’ta avukat danışmanlığına ihtiyacı olan kişilerin size çok daha kolay bir şekilde ulaşabilmesi anlamına gelmektedir. Bu nedenle SEOPix olarak Local SEO’ya önem göstermekteyiz. siz de Hukuk bürosu SEO danışmanlığı hakkında bilgi almak isterseniz bize ulaşabilirsiniz.

Avukatlar için Garantili SEO Hizmeti

Genel olarak SEOPix olarak garantili Avukat SEO hizmeti vermekteyiz. Tabi ki bu garantide size sıralama garantisi sunulmamaktadır. Zaten sıralama garantisi sunan birileri olur ise oradan hızlı bir şekilde uzaklaşmanızı öneririz. Çünkü kimse Google’da sıralama garantisi veremez. Google SEO hizmeti veren şahısların ve ajansların olmadığı için bu şekilde sıralama garantisinin sunulmasının gerçekçiliği bulunmamaktadır. SEO hizmetimizde vermiş olduğumuz garanti; yükseliş garantisidir, yani sitenin var olan sıralamalarında değişiklik olmazsa ya da site sıralamada hiç yok ise, yine belirlenen periyot sonunda sıralamada değil ise iade garantimiz bulunmaktadır. Bundan dolayı zaten var olan referanslarımız ve sunmuş olduğumuz garantimiz ile güvenilir bir dijital pazarlama ajansı olarak hizmet vermekteyiz.

Avukatlar için Garantili SEO Hizmeti
SEO'da Hangi Araçları Kullanıyoruz ?
SEO Stratejimizi Oluştururken ve Sonuçları Takip Ederken Kullandığımız Araçlar
Avukat SEO'da Yanıtını Merak Edilen Sorular

Avukat SEO danışmanlığında yanıtını merak ettiğiniz soruları sizin için derledik.

Avukat SEO hizmetimizde yükseliş garantisi sunmaktayız. Web sitenizin sıralamalarında iyileşme gerçekleşmemesi durumunda iade sağlanır.

Sitenizin ve hedeflenen anahtar kelimelerdeki yapılması gereken çalışmaların durumuna göre süreç değişebilmektedir. 3-6 ay içerisinde gelişmeler görülecektir. Ancak SEO süreklilik isteyen bir çalışmadır, çalışma yapılmaması durumunda rakiplerinizin çalışmaları devam ettiği sürece sıralama kaybı yaşarsınız. Bundan dolayı SEO süreklilik ister.

Avukatlar için SEO hizmetimizde direkt olarak bir fiyat verebilmemiz mümkün değildir. Her sitenin kendisine has durumları bulunuyor, bu durumlar göze alınarak fiyatlar belirlenmektedir.