SEO Ajansı Nedir?

SEO ajansı, web sitenizin Google’daki visibility yani görünürlüğünü arttırmaya çalışan şirketlerdir. Sitelerinizin site içi ve site dışı olmakla beraber tüm detaylarını uzman kadromuz ile inceler. Firmalara ve sitelere özel stratejiler oluşturarak en iyi verimliliği oluşturmaya çalışır. SEO Ajansları bu işlemleri yaparken sizlere kurumsal seo ayrıcalığı ile raporlayarak ölçümleyebilmenizi sağlarlar.

Neden Profesyonel SEO Ajansı İle Çalışmalısınız?

 • İşletmeniz hedeflediği anahtar kelimeler üzerinde ilk sayfada değilse şiddetle profesyonel seo ajansı ile çalışmanızı tavsiye ederiz.
 • KOBİ olarak rakiplerinizin SEO rekabetine yetişemediğiniz durumlarda.
 • Sitenizin index problemleri ve sürelerinde problem olduğunu düşündüğünüzde.
 • Gelen aramalarınız, potansiyel müşteri formlarınızı yetersiz hissediyorsanız.
 • Son zamanlarda web sitenizin trafiğinde düşüş görüyorsanız.
 • Şuan çalıştığınız SEO ajansınız performansını yetersiz buluyorsanız.
Profesyonel SEO ajansı ile çalışmalısınız.

SEO Ajansı Şirketinize Nasıl Fayda Sağlar?

Profesyonel bir SEO Ajansı ile çalışmaya başladığınızda bu durum sitenize yani firmanıza ne gibi faydalar sağlayacak?

 • Rekabet düzeyi yüksek olan anahtar kelimelerinizde gözle görülür artışın yaşanması.
 • Sektörden sektöre değişen SEO planlamasının profesyonel işleyini , uygun stratejileri incelemiş olursunuz.
 • Hedefinize yönelik SEO uyumlu içerik , optimize edilmiş görseller.
 • Dönüşüm oranlarınızda ciddi artış
 • Markanızın web sitesinin hem İç SEO çalışmasını hem de Dış SEO çalışmasının cycle döngüsü şeklinde işlediğini görmüş olursunuz.

SEO Ajansı Olarak Verdiğimiz Hizmetler

Rekabet Stratejisi Hizmeti

Firmanın dönüşüm oranlarının en yüksek olabileceği anahtar kelimelerin keşfi ve en uygun stratejinin oluşturulması.

Teknik SEO

Arama motorlarının sayfanızı en iyi şekilde taraması için gerekli olan tüm teknik aksiyonlarının alınması.

Site İçi SEO Hizmeti

SEO uzmanlarımız tarafından hem içeriklerin optimizasyonları hem de görsel optimizasyonları ekibimiz tarafından gerçekleştirilir.

Site Dışı SEO Hizmeti

Bir web sitesinin Google nezdinde profesyonel ve kaliteli algılanması için site dışı seo aksiyonlarını profesyonel şekilde alıyoruz.

E-ticaret SEO

Profesyonel ekibimiz ile E-ticaret Checklist ‘imize en uygun şekilde aksiyonları alıyoruz.

İçerik Planlama Hizmeti

Sektörünüzün en yüksek kitleye ulaşmasını sağlayacak içerik planlama hizmetini gerçekleştiriyoruz.

En İyi SEO Ajansı Seçimini Nasıl Yaparım?

 • Algoritmaları ve güncellemeleri takip eden bir ajans mı? Bu alanda blog yazıları kendilerini güncelleyecek nitelikte mi?
 • Daha önceki geçmiş SEO projelerine ve başarı hikayelerine göz atmalısınız.
 • Kaç yıldır SEO ajansı olarak hizmet vermekte?
 • SEO ajansı olarak bu hizmeti içerden mi yoksa dışardan mı sağlıyor?
 • Yapılan çalışmalar ne kadar kalıcı?
 • Müşterileri ile ortalama çalışma süresi ne kadar?

SEO Ajansı Hakkında Merak Edilen Sorular

SEO Ajansı hakkında merak edilen soruların yanıtlarını sizin için derledik..

SEO Ajansı, bir web sitesinin Google ve Google gibi birçok arama motorundaki görünürlüğü arttırmaya çalışan ajanslara denir.

İnternet sitelerinin pazarlama sürecindeki payının her geçen gün artması hiç şüphesiz SEO’ya olan ihtiyacı da paralelinde artırır ve bu durum sektörün de genişleyerek irili ufaklı birçok SEO ajansının hizmet vermeye başlamasına zemin hazırlar.

SEO’nun uzun soluklu bir çalışma olması ve alınan aksiyonların arama motoru sonuçlarına en azından 3-4 aylık bir zaman dilimi içerisinde yansıması, kişisel ya da kurumsal markaların SEO ajansı seçerken yaptıkları yanlış tercihi erken dönemde görememeleri ve böylelikle yalnızca maddi bir kayba değil markanın dijital dünyada görünür hale gelmesi için ihtiyaç duyulan zamanı da kaybetmesine neden olur. Dolayısıyla doğru SEO ajansını tercih etmek, dijital pazarlama çalışmalarının bütünü adına her anlamda oldukça önemli bir adımdır.

İşini profesyonel bir şekilde yapan SEO ajansları; strateji üreteceği internet sitesini detaylarıyla inceler, bu incelemelerini teknik bilgi birikimleriyle harmanlayarak kapsamlı bir şekilde raporlar, sektör analizini de incelemelerine dahil ederek sürecin maddi boyutunu şekillendirir ve tüm bunları daha ilk adımda müşteriyle paylaşarak “şeffaflık ve çözüm odaklı” yaklaşımından ödün vermez. Yine bir SEO ajansının başarıya dönük verdiği sinyallerin başında aksiyon planlarına ne ölçüde bağlı kaldığı gelir. Aksiyonların adım adım nasıl ve ne zaman uygulandığını takip etmek adına profesyonel SEO ajansları aylık raporlar paylaşır ve bu raporları toplantılar ile müşterilerine detaylı bir şekilde sunar.

SEO ajansları projeyi birkaç aşamada yürütürler. Önce Fizibilite çalışması yapılır. Sonrasında web sitesinin Site içi çalışması , Site dışı çalışması olmakla beraber 3 aşamada hizmet sağlar. Bu Cycle döngüsü düzenli olarak devam ederken de kaliteli içerikler oluşturmaya devam eder.

Günümüzde SEO kavramı ve hizmeti çok soyut bir kavram olduğu için yüzlerce SEO olumsuz vakaları ile karşılaşmaktayız. Web sitenizde geri dönülmeyecek hatalara sebebiyet vermemek için profesyonel , kurumsal ve iletişimi iyi olan bir SEO ajansı ile çalışmanızı tavsiye ederiz.