Local SEO

Markanızı Lokasyon aramalarında en üst sıralara çıkarmak istiyorsanız hemen bizimle iletişime geçebilirsiniz. SEOPix Dijital pazarlama ajansı KOBİ’lere ve Büyük İşletmelere Lokasyon bazlı SEO hizmeti ile uçuşa hazırlıyor.

Local SEO

Lokasyon Bazlı SEO Hizmeti

Local SEO Hizmetimizde firmanızın haritalarda ve lokasyon bazlı arama eğilimlerde analizlerini yaparak üst sıraya çıkarmayı hedefliyoruz. Bu işlemleri nasıl sıralayarak yaptığımızı ve hangi işlemleri sağladığımızı sizlere şöyle özetleyebiliriz:

Mevcut Durum Analizi

Firmanızın local aramalardaki mevcut sıralamaları ve site sağlığı durumu incelenir. Sitenizin performansı ölçüldükten sonra firmanın SEO performansını arttıracak bir yol haritası belirlenir.

Hedef Kelime Analizi

Local SEO çalışmalarında hedef kelime analizi en önemli faktörlerden biridir. O bölgede o hizmeti veya ürünü satın almak isteyen kitlenin arama eğilimlerinin ve hedef kitle analizinin yapılması sağlanır. Çıkarılan kelime analizleri sonrasında kelime gruplarının bölünmesi gerçekleştirilerek yeni sayfa açılımları veya var olan sayfaların iyileştirilmesi için briefingler oluşturulur.

Rakip Analizi

Local SEO ‘ da çalışmalarımızda markaların rakip analizleri yapılır Hangi keyword grubunda üstünler , hangi keyword grubunda zayıflar şeklinde SWOT analizlerimizi uygulayarak iyi bir SEO stratejisi çıkarmaya özen gösteriyoruz. Rakibin uyguladığı Site Dışı SEO stratejilerini de tersine mühendislik mantığı ile uygulayarak üst sıralarda yer almasını sağlıyoruz.

Sonuçların Raporlanması

Hedef Keyword gruplarının oluşturulması sonrasında rakiplerimize göre veya bir önceki aylara göre sonuçları firmaya düzenli olarak raporlanarak iletilir. SEO Stratejilerimizin takvim çalışmalarına uygun şekilde düzenli uygulanarak ve başarılı bir SEO sonucu elde etmenin anahtar kilidi düzenli rapordur. Müşterinin insiyatifine göre raporlamalarımızı haftalık - aylık şeklinde şekillendirebiliriz.

SEO'da Hangi Araçları Kullanıyoruz ?

SEO Stratejimizi Oluştururken ve Sonuçları Takip Ederken Kullandığımız Araçlar
Local SEO Hakkında En Çok Merak Edilenler

Local SEO danışmanlığında yanıtını merak ettiğiniz soruları sizin için derledik.

Local Bussiness hesabınız web sitesi ile arasında sinyal ilişkisi olduğundan web sitenizdeki içerikleri Google Bussiness Yayınlar bölümünden yayınlanması , Harita NAP bilgilerinde Local başlıkların ve bilgilerin verilmesi , Review sinyallerinin düzenli ve güncel tutulması, Her verinin eksiksiz ve doğru şekilde doldurulması, hizmet kategorinizi ve iş alanınızın detaylı şekilde harita bilgilerine işlenmesi , Müşteri yanıtlarının hızlı ve düzenli gerçekleşmesi gibi kriterler ile Google sıralamalarında yükselmeniz çok mümkündür.

Local SEO çalışmalarında %100 garanti verilmese de sizlere uyguladığımız local seo teknikleri ile Google’daki harita sıralamasında , aramalarınızda ve gösterim alma potansiyelinizde ciddi artışlar garantisini veriyoruz.

SEOPix Dijital pazarlama ajansı olarak bu tarz vakalar ile çok özel ilgileniyoruz. Firmanın adres bilgilerinden lokasyon sıralamasına kadar kullandığımız local map ranking takip araçları ile birlikte real time şekilde sıralamaları kontrol edilerek her dönem revize / iyileştirme çalışmaları yapılmaktadır.

Her çalılşmamız farklı lokasyona göre farklılık göstermektedir. Çünkü hiçbir hizmet sayfası haritalarda dahi olsa birbirinin aynısı olmamalı o bölgeye özel indirimler, kampanyalar veya farklı detaylar olabilir