Sosyal Medya Ajansı

Deneyimli ve uzman sosyal medya danışmanlarımız ile şirketiniz markanıza, hedef kitlenize, sektörünüze ve hedeflerinize uygun, markanızın bilinmesi ve değerlenmesi için sosyal medya yönetimi konusunda SEOPix'e güvenebilirsiniz.

Sosyal Medya Yönetimi nedir?

Sosyal medya stratejisi, farkındalık oluşturmak, potansiyel müşteriler tanımak, onları anlamak ve satış gerçekleştirmek için sosyal medya platformlarını kullanmakla ilgili bir terimdir. İki tanımı da beraberinde kullanabileceğimiz sosyal medya yönetimi, dijital pazarlama ve sosyal medya stratejilerinizi destekleyen bir uygulamadır. Markanızın değerini yükseltmek için etkili bir sosyal medya stratejisi yürütmenin önemli bir parçasıdır. Markanızın sonuç üretmek için sosyal medya platformlarına içerik yayınlama ya da onlardan gelecek taleplere yanıt verme gibi durumlarına odaklanarak hem marka kalitesini artırmak hemde sitenize yönlendirme sağlamak ve satış olanağını yükseltmek için sosyal medya yönetimi oldukça önemlidir.

Sosyal Medya Yönetimi nedir?
Sosyal Medya Yönetimi Neden Önemlidir?

Sosyal Medya Yönetimi Neden Önemlidir?

Son dönemde kullanıcılar artık alışveriş yapacağı sitenin ilk olarak markasına odaklanır ve kalitesini sorgular. Bunu yapmak için de sosyal medya hesaplarından yardım alır. Markaların ürün ve hizmetlerine olumlu bakmaları ve bu görüşü hedefledikleri kitleler arasında yönetmeleri önemlidir. Özellikle kullanıcıya olumlu ve güvenilir etkisini veren işletmeler, marka tanıtımında iyi sonuçlar elde etmiş ve arama motoru sıralamalarında olumlu bir konuma gelmiştir. Normal sadece gönderi paylaşmakla değil profesyonel ve etkileyici sunumlar ile müşterilerinizi etkilemek çok önemlidir. SEOPix olarak en etkili yöntemler ve hayran bırakacak görseller ile markanızın değerini artıyor aynı zamanda satış yüzdenizi yukarılara taşıyoruz.

Sosyal Medya Yönetimi Nasıl Yapılır?

Günümüzün ihtiyaçlarına cevap vermek için sosyal medyayı aktif olarak kullanan firmaların sayısı giderek artıyor. Bunun en önemli sebeplerinden biri, sosyal medyanın marka bilinirliği noktasındaki gücüdür. Artan internet ve sosyal medya kullanımı ile dijital dünyada yerini alan kullanıcılar eğitim, eğlence ve alışveriş gibi konularda web sitelerinin yanı sıra markaların sosyal medya hesaplarına yönelmektedir. Markaların bu alandaki varlığı ve sahip oldukları sosyal medya gücü, kullanıcılar için önemli bir kriterdir. Buna ek olarak sosyal medyayı aktif olarak kullanan ve bu alandaki varlığını güçlendiren firmalar, markalaşma ve kullanıcı ziyaretlerini satışa dönüştürme noktasında avantajlıdır.

Bu kapsamda, sosyal medyanın gücünü hafife almayan, çağın ve kullanıcıların ihtiyaçlarına cevap vermek üzere bu mecrayı etkin olarak kullanmak isteyen firmalar, işi profesyonellere bırakarak sosyal medya danışmanlığı almaktadır. Sosyal medya ajansı ile çalışarak dijital hesaplarını ve paylaşımlarını hedef kitlesine ulaştırmak isteyen markaların sosyal medyada etkin olmaları için bazı ipuçları bulunmaktadır. Peki sosyal medya yönetimi nasıl yapılır?

Sosyal Medya Yönetimi Nasıl Yapılır?
Sosyal Medya Stratejisi

Sosyal Medya Stratejisi

Sosyal medya stratejisi ile hedef kitlenizi tanımak çok önemlidir. Hangi kitleye hitap ettiğinizi araştırarak buna uygun çözümler üretmekteyiz. Sosyal medya yönetim stratejinizi doğru bir şekilde kurmak için adım adım markanızı yükseltmek için planlamalar ve projeler tasarlıyor bu süreçte hedef kitlenizi genişletmekle kalmıyor marka bilinirliğini de artıyoruz. Bilindiği üzere sosyal medya geniş bir dünya. Bu dünyada başta Instagram, Twitter, Facebook olmak üzere Linkedin ve Youtube gibi birçok platform bulunuyor. Öncelikle hangi platformda ne amaçla var olmak istediğinizi belirlemeniz gerekmektedir. Bu sayede daha stratejik ve planlı ilerleyebilir, hedef kitlenize en doğru kanallardan ulaşabilirsiniz.

Hedef Kitle Belirlemek

Yapılan sosyal medya paylaşımlarının amacı, hedef kitleye ulaşarak onları harekete geçirmektir. Bu noktada, var olan takipçi kitlenizin hedef kitlenize olup olmadığını analiz etmekteyiz. Yüksek takipçi sayısına sahip olmanın aksine önemli olanın organik takipçi kitlesine sahip olmak olduğunu belirtmeliyiz. Organik takipçiler, takipçi sayınızı yükseltmenin yanı sıra beğeni ve yorum etkileşimi sağlayarak paylaşımlarınızı öne çıkarır. Gerek kişisel gerekse işletme hesabınız ile hedeflediğiniz konuma ulaşabilmek için paylaşım görünürlüğünün artması ve size geri dönüş sağlayacak doğru bir hedef kitleye ulaşmak önemlidir.

Sosyal Medya Yönetiminde Rakip Analizi

Rekabetin yoğun olarak yaşandığı sosyal medyada, rakiplerinizin gerisinde kalmamanız gerekiyor. Bu anlamda sosyal medya yönetiminde rakip analizi yaparak sürecin ve sektörün ihtiyaçlarını belirliyoruz. Geleceğe yönelik stratejilerle rakiplerinizi geride bırakacağınız bir sosyal medya hesabına sahip olmanızı sağlamaktayız. Rekabet piyasasında ayakta kalabilmeniz için sadece yeni içerik üretmek yeterli değildir. Aynı zamanda rakipleri ve sektörü yakından takip ederek firmanızı daima yeniliyor, güncelliyor ve geliştiriyoruz.

Özgün ve Yaratıcı İçerik Üretmek

Sosyal medya yönetimi kapsamında markanızın güçlü bir imaja sahip olması için dikkat edilmesi gereken konulardan bir diğeri de özgün içerik paylaşımıdır. Seo kapsamında önemli bir kriter olan özgün içerik, sosyal medya paylaşımları için de geçerlidir. Yeni içeriklerin çok hızlı şekilde paylaşıldığı ve trend olduğu günümüzde, tekrara düşen ve önceden paylaşılmış olan içerikler dikkat çekmediği gibi hesabınızı güvensiz gösterecektir. Bu sebeple daima özgün ve dikkat çekici içerik üreterek marka gücünüzü artırmayı hedefliyoruz. Üstelik, hazırlanan özgün paylaşımlarla sayfanızın karakterini ve tarzını oluşturarak, markalaşma yolunda hızla ilerlerken paylaşımlarınızın size ait olduğunu tarzınızla hissettirmenizi sağlıyoruz.

Etkili ve Dikkat Çekici Tasarımlar

Etkili ve Dikkat Çekici Tasarımlar

Kullanıcılar artık görselliğe daha fazla önem vermektedir. Bunun için en etkili pazarlama aracı olarak görülen sosyal medyada yazılı içerikten çok görsel içerik ilgi çektiği için görsel efektlerle belirlediğimiz hedef kitleye uygun tasarımları ve planlamaları gerçekleştiriyoruz. SEOPix'in uzman kadrosunda yer alan ve birçok projeye imza atmış başarılı kişilerle çalışıyor göze hitap eden tasarımları sizler için yayınlıyoruz. Gönderide kullanacağınız metni önceden araştırarak doğru ve ilgi çekici bilgileri kullanıcılar için hazır ediyoruz. Özellikle içeriğinizle uyumlu, marka kimliğinizle alakalı, mesajınızı takipçilerinize daha etkin bir şekilde iletmenizi sağlayacak ilgi çekici tasarımlar hazırlayarak detaylı bir sunum gerçekleştirmekteyiz.

Topluluk Yönetimi

Bilindiği üzere geleneksel pazarlamada müşterilerle birebir görüşme mümkün olduğundan satışa yönelim artmakta. Bunu sosyal medya hesapları üzerinde yakalamanın koşulu ise sosyal medyada takipçilerinize kulak vermek olacaktır. Onların beklentilerini ve ihtiyaçlarını fark etmenin yanı sıra sağladığı etkileşimlere dönütler vermek onları özel hissettirecektir. Sizinle birebir iletişim kurabilen kullanıcılar, dijital hesabınızın güvenilirliğinden emin olacak ve markanız için olumlu bir izlenim geliştirecektir. Topluluk yönetimi kapsamında firmanızla iletişime geçmek isteyen kullanıcılara en iyi şekilde yanıtlayarak aktif ve sevilen bir hesap izlenimi oluşturmaktayız. Bunun için kullanıcı dönütleri 7/24 kontrol edilmektedir.

Dinamik Sosyal Medya Yönetimi

Sosyal medya algoritmalarının temel prensibi, düzenli paylaşımlar yaparak var olduğunu belli eden hesapları öne çıkarmaktır. Bunun için belli bir paylaşım takvimi oluşturuyor ve bu takvime göre içerik paylaşımı yapıyoruz. İstikrarlı paylaşımlar takipçilerinizde merak uyandırarak, onları daima etkileşime hazır tutmakta ve hesabınızın ilgi çekiciliğini artırmaktadır. Ayrıca düzenli paylaşım yapmak, sayfanızın daima güncel kalmasını ve hedef kitlenin ihtiyaçlarına cevap verebilmenizi sağlar. Bu sebeple SEOPix, hedef kitlenin aktif olduğu gün ve saatleri belirler ve bu dönemlerde içerik paylaşımı yaparak hedef kitleden maksimum geri dönüşü alabilmenizi amaçlar.

Profesyonel sosyal medya yöneticiliği için en iyi sosyal medya ajansları arasında yerini koruyan SEOPix, size bu süreçte yardımcı olmaya devam ediyor. Sürekli güncellenen ve daima yenilik gerektiren hesaplarınız için SEOPix ile çalışarak dijital dünyanın gereksinimlerine cevap veren bir konuma yükselebilirsiniz.

İçerik Takvimi ve Planlama

Planlı olmak hayatın her alanında size birçok kolaylık sağlayacaktır. Bunun etkilerini özellikle sosyal medya hesaplarınızda görebilirsiniz. Özgün ve dikkat çekici paylaşım yapmanın yanı sıra paylaşımlarınızın ne sıklıkla ve hangi günlerde yapacağınızı planlamaktayız. Bu sayede kurumsal ve işini ciddiye alan bir marka izlenimi oluşturabilmeniz mümkün. Oluşturulacak planlar kapsamında özel gün ve bayramlar için markanıza özgün içerikler üreterek bu zamanlarda paylaşım yapmak, markanıza olan samimiyeti artıracaktır. Ayrıca yapılacak paylaşımları önceden belirlemek ve içerikleri hazırlamak, düzenli bir takvim doğrultusunda paylaşım yapabilmeyi kolaylaştırmaktadır.

Milletimizin değer verdiği aylar veya milli günler, dini günler, belirli bir bölümdeki önemli gün gibi birçok farklı özel günde paylaşımlarımızı yaparak bu günlere değer verdiğimizi kullanıcılara hissettirmekteyiz. Bu gibi özel günlerin planlamaları daha önceden yapılarak hiçbir özel günü tasarımsız ve mesajsız geçirmemekteyiz. Özellikle kullanıcıların oldukça sevdiği ve katılmaktan hoşlandığı yarışmalar ve çekilişler gibi daha etkileşimli etkinlikler de sağlıyor, kullanıcılara değer verdiğimizi aşılayarak markaya olan sadakatı artırmaktayız.

İçerik Takvimi ve Planlama

Veri Analizi İle Süreci Kontrol Altında Tutmak

Etkili bir sosyal medya yönetimi için süreç daima kontrol altında tutulmalıdır. SEOPix olarak düzenli kontroller ve veri analizleri ile sürecin ilerleyişini görmekteyiz. Hazırladığımız raporlarla sürecin ilerleyişini sizlere düzenli olarak sunuyoruz. Bunun yanı sıra elde ettiğimiz veriler, bize nasıl bir yol izleyeceğimiz hakkında gerekeli ipuçları sunar. Bu ipuçları ile yeni strateji ve çalışmalar hazırlayarak süreci, maksimum verim alacak şekilde revize ediyoruz.

Veri Analizi İle Süreci Kontrol Altında Tutmak

Sosyal Medya Reklam Yönetimi

Hazırladığımız etkileyici tasarımlarla öne çıkarma yapacağınız gönderileri belirleyerek daha fazla kitleye ulaşmak, satış rakamlarımızı artırmak için reklam yönetimi oldukça önemlidir. Daha çok etkileşim almak için bu yöntemi mutlaka planlamalarımıza alıyor, doğru kitleyi bünyemize katmak için çalışmalarımızı instagram, facebook, twitter, linkedin gibi birçok sosyal medya platformlarında çalışmalarımızı yapılandırmaktayız. Özellikle trafik, etkileşim, satış veya pazarlama konusunda analizlerimizi detaylı çıkararak düzenli bir şekilde reklam kampanyalarımızı aktif ediyoruz. Bunun içinde kullanıcıya hitap edecek en etkili tasarım ve metinlerinizi kullanıyor SEOPix olarak markanızı bir adım öne taşıyoruz!

Instagram Yönetimi

Kişisel ya da kurumsal markaların en çok tercih ettiği reklam kanallarından biri Instagram platformudur. Hitap ettiği yaş aralığı ve yüksek kullanım oranı ile markaların gücünü yansıtabilmesine ciddi bir olanak sunar. Günümüzde 2 milyardan fazla aktif kullanıcıya ulaşan Instagram, görsel paylaşımların yoğun olarak yapıldığı, markaların ürün ve hizmetlerini en etkili şekilde sunabildikleri bir platform halini almıştır. Yürütülen Instagram yönetimi ile markanızın sosyal medya hesabını profesyonel şekilde geliştirmeyi hedefliyoruz. Bu kapsamda; Instagram reklamları, profil biyografisi, paylaşım düzeni, içerikler ve kullanıcıya yönelik dönütlerle hesabın aktif ve profesyonel olarak kullanımı sağlanmaktadır.

Facebook Yönetimi

Dünyada aktif kullanıcı sayısı 3 milyara yaklaşan ve en büyük sosyal medya platformu olarak kayıtlara geçen Facebook, günümüzde popüler olarak kullanılan bir mecradır. Hitap ettiği geniş yaş aralığı ile neredeyse her proje ve çalışmanın geliştirilebilmesine olanak sunar. Sahip olduğunuz hedef kitleye en kısa sürede ulaşabilmenizi sağlayacak Facebook yönetimi ile fotoğraf, video, içerik, link ve ürün satışı gerçekleştirilebilmektedir. Oldukça çeşitli paylaşım türü oluşturabilme ayrıcalığının yanı sıra marka bilinirliğinizi kısa sürede artırabilme potansiyeli bulunur. Bu kapsamda size sunduğumuz trafik artırma, müşteri kazanma ve marka bilinirliği hedeflerini, oluşturduğumuz doğru stratejilerle hayata geçiriyoruz.

Twitter Yönetimi

Gündemin yakından takip edildiği Twitter, sektörel duyurular ve kampanyaların haberdar edilebilmesi için en uygun mecradır. Yüksek takipçi kitlesi ile paylaşımlarınızı sayısız kullanıcıya ulaştırabilir, trendlerde yerinizi alarak ürün, hizmet ve marka tanıtımı noktasındaki hedeflerinizi kısa sürede gerçekleştirebilirsiniz. Elbette önceliğiniz, takipçi ve etkileşim sayılarınızı yükseltecek organik takipçi sayınızı artırmaktır. Bunun için kurumsal bir Twitter hesabına ve bu hesabın etkin şekilde kullanılabilmesine ihtiyaç vardır. Bu süreci profesyonel şekilde yürütmek ve zaman-emek konusunda tasarruf sağlamak için SEOPix’in sizlere sağladığı Twitter yönetimi hizmetlerinden yararlanabilirsiniz.

Linkedin Yönetimi

Linkedin, iş dünyasını oluşturan bir sosyal medya platformudur. İş dünyasını yakından takip edeceğiniz bu platformda güçlü bir profil oluşturarak diğer bağlantılar arasında öne çıkmanız mümkün. Farklı meslek gruplarının yer aldığı Linkedin’de aktif paylaşımlarda bulunmak adınızı daha geniş kullanıcı kitlesine ulaştırmanız açısından önemlidir. SEOPix olarak kurumsal kimlik çalışmaları ile profesyonel bir profil ve paylaşım oluşturmanızı sağlıyor, iş dünyasındaki konumunuzu yükseltmenize yardımcı oluyoruz.

Youtube Yönetimi

Dünyanın en büyük ikinci arama motoru olarak ifade edebileceğimiz Youtube, çevrimiçi video paylaşım uygulaması olarak tanımlanmaktadır. Marka bilinirliği ve reklam çalışmaları kapsamında en çok tercih edilen uygulamaların başında Youtube platformunu saymamız yanlış olmaz. Youtube reklamları ya da Youtube sosyal medya hizmeti ile bu platformda ünlü hesaplar arasında yerinizi almak için profesyonel sosyal medya ajansı SEOPix ile çalışmak ister misiniz? SEOPix, hedefleriniz ve beklentileriniz doğrultusunda sizin için Youtube yönetimi gerçekleştiriyor ve aktif hedef kitlenize en etkili şekilde ulaşabilmenizi sağlıyor.