Kocaeli SEO

Satışını yaptığınız ürün ya da hizmet gruplarında organik sonuçlar aracılığıyla potansiyel müşterilerinize ulaşmak ve yalnızca cironuzu değil marka bilinirliğinizi ve pazardaki rekabet gücünüzü de artırmak istiyorsanız Kocaeli SEO danışmanlığı tam da aradığınız hizmet. İnternet sitenizi arama motoru ve kullanıcı boyutunda detaylı analizler sonrasında optimize ediyor, hedef kelime gruplarında mutlak gelişim sağlayarak organik trafiğinizi artırıyoruz !

Kocaeli SEO

SEO Nedir, Neden Önemlidir ?

Search Engine Optimization (Arama Motoru Optimizasyonu) olarak açabileceğimiz SEO ; bir internet sitesinin, hedef kelime gruplarında arama motorlarında (çoğu zaman bu Google’dır) görünür bir konumda yer alarak potansiyel müşterilerine ulaşmasını sağlayan optimizasyonların bütününü ifade eder. SEO stratejisinin organize edilmesinde birçok detay teknik ve davranışsal faktör mevcuttur ve etkili bir strateji oluşturulamadığı takdirde SEO çalışmalarının başarısı hiç şüphesiz sekteye uğrayacaktır. Dolayısıyla SEO’da başarı için daha ilk adımda titiz ve analitik bir stratejinin varlığının ne denli gerekli olduğunu ifade edebiliriz.

SEO’yu bu denli önemli kılan ve her geçen gün öneminin artmasına zemin hazırlayan nokta ise; markaların müşteri gruplarının Covid-19 ile birlikte en küçük hizmet ve ürün taleplerinde dahi arama motorlarını kullanmaya başlamasıdır. Diğer dijital pazarlama kanallarına kıyasla SEO’da başarı görece daha uzun bir zaman diliminde ortaya çıksa da, büyük ölçekli hatalar yapılmadığı takdirde internet sitesi, kazandığı SEO performansını oldukça uzun bir süre koruyabilir ve bu da markanın pazarlama faaliyetleri üzerindeki maddi yükün hafiflemesine yardımcı olur.

SEO hiç şüphesiz markalar için yalnızca ciro artışını ifade etmez. İnternet sitesinin kazandığı her organik ziyaretçi aynı zamanda marka ile ilk kez tanışan potansiyel müşterileri ifade eder ve bu durum markanın binlerce farklı müşteriye ulaşarak marka bilinirliğini artırmasına zemin hazırlar. Ek olarak; SEO’da verilerin kümelenmesiyle birlikte derlenebilecek doğru analizler Google Ads başta olmak üzere diğer dijital pazarlama kanallarında doğru hedeflemeye yardımcı olur. Dolayısıyla SEO’nun veri toplama noktasında da hayli önemli bir çalışma alanı olduğunu söyleyebiliriz.

SEO Nedir, Neden Önemlidir

Kocaeli SEO Danışmanlığı

Kişisel ya da kurumsal markanızın ihtiyaçları, internet sitenizin mevcut durumdaki performansı ve potansiyel müşterilerinize ulaşmak adına ihtiyaç duyduğunuz kelime grupları başta olmak üzere birçok belirleyici etken çerçevesinde ortaya çıkan Kocaeli SEO hizmetimiz lokal, ulusal ya da global fark etmeksizin markanızın satışını yaptığı ürün ya da pazarladığı hizmet gruplarında müşterilerine ulaşmasını sağlamak adına yapılan tüm optimizasyonları kapsar.

SEO danışmanlığı sürecinde yalnızca alınması gereken aksiyonların belirlenmesiyle sınırlı kalmıyor, işin mutfağına girerek birçok aksiyonu yazılım ekibiyle entegre bir şekilde alıyor ve yakından takip ediyor, aldığımız aksiyonların SERP yani arama motoru sonuç sayfalarındaki etkisini anlık takip edebilmek adına birçok farklı analiz aracı kullanıyor ve bütüncül bir performans artışını tetikleyebilmek noktasında yalnızca belirli bir alanda değil internet sitesinin bütününde ihtiyaca bağlı olarak makro ve mikro değişimler yapıyoruz.

İnternet sitenizin mevcut performansını analiz ederek başlattığımız danışmanlık sürecimizde site içindeki teknik problemlerin çözümlenerek arama motoru botlarının daha hızlı tarayarak anlamlandırabileceği bir sayfa yapısına geçişle SEO çalışmalarımızı organize etmeye devam ediyor, SEO’yu diğer dijital pazarlama kanallarıyla entegre bir hale getirerek Off Page (Site Dışı) SEO çalışmalarıyla arama motoru botlarını internet sitemize daha fazla çekmeyi yani crawl budget (tarama bütçesi) performansımızı artırmayı hedefliyoruz. Tüm bu aksiyonların sonunda ortaya çıkacak netice; bütüncül bir performans artışı diğer bir deyişle potansiyel müşterilerinize daha fazla ulaşma imkanıdır.

Kocaeli SEO Danışmanlığı
Kocaeli SEO Danışmanlığında Neden SEOPix

Kocaeli SEO Danışmanlığında Neden SEOPix ?

Dönüşüm Odaklı Dijital Pazarlama Ajansı” SEOPix’de Kocaeli SEO danışmanlığında ihtiyaç duyduğumuz stratejiyi organize ederken yalnızca arama motoru botlarının beklentilerini değil potansiyel müşterilerimizin yani hedef kitlemizin beklentilerini de dikkate alıyor, stratejimizi rakiplerimizin için hazırladığımız SWOT analizleri ile şekillendirirken sektörün paydaşlarından aldığımız düzenli brifingler ile SEO özelinde hedef odaklı bir pazarlama stratejisi benimsiyoruz.

Siz de markanızın arama motorunda hedef kelime gruplarında görünür bir konumda yer almasını ve potansiyel müşterilerine ulaşırken bilinirliğini ve dolayısıyla rakipleri üzerindeki baskısını artırmak istiyorsanız Kocaeli SEO danışmanlığıyla ilgili uzmanlarımızdan hemen bilgi alabilirsiniz.

Diğer bir ifadeyle; Google Ads çalışmalarında devamlılık sağlayabilmek adına sürekli bir bütçeye ve rakiplerin bu bütçe üzerindeki baskısını (rakiplerin hedef kelimeye daha fazla bütçe ayırması Google’ın bu kelimenin maliyetini artırmasına neden olur) kaldırmaya ihtiyaç varken, SEO için belirli bir dönemde doğru yapılan optimizasyonlar ve bu optimizasyonların ileriye taşınması organik sonuçlarda sağlam bir pozisyon ve bunu korumak ile neticelenecektir.

Kocaeli SEO Fiyatları

SEO hiç şüphesiz birçok farklı etkene bağlı olarak gelişen bir süreçtir ve bu durum fiyatlandırma üzerinde de etkilidir. Hedef kelime gruplarındaki rekabet, sektörün ve markanın beklentileri, potansiyel müşterilere ulaşma noktasındaki dönüşüm oranı ve internet sitesinin mevcut durumu ve teknik altyapısı gibi etkenlere bağlı olarak SEO fiyatları da değişkenlik gösterir. Kocaeli SEO hizmeti kapsamında en doğru ve net fiyatlandırma için hiç vakit kaybetmeden SEO uzmanlarımız ile iletişime geçebilir, internet sitenizin ihtiyaç duyduğu SEO stratejisine dair detayları alabilirsiniz.

Kocaeli SEO Fiyatları
SEO'da başarıya nasıl ulaşıyoruz ?

SEOPix'de SEO Hizmeti

SEOPix'de SEO Hizmeti

Kocaeli SEO danışmanlığında SEO stratejimizin oluşturulmasından aksiyonların uygulanmasına ve sonuçların gelişimine kadar markamızın organik büyümesine katkı sağlayacak tüm süreçleri titiz, detaycı ve analitik yaklaşımımızla takip ediyor, olası müdahale ve revizeleri en kısa sürede gerçekleştirerek arama motorlarında görünürlüğümüzün artmasına adına tüm aksiyonları eksiksiz bir şekilde alıyoruz.

Teknik Hatalarımız Neler ?

SEO stratejimizin ilk adımında internet sitemizin mevcut durumdaki teknik hatalarını analiz araçları ve doğrudan site içi gözlemlerle tespit ediyor, bu teknik hataları önceliklendirerek sayfa yapılarında yalnızca arama motoru botları değil kullanıcı deneyimi boyutunda da almamız gereken teknik aksiyonları netleştiriyoruz.

Hangi Kelimelere Odaklanmalıyız ?

İnternet sitemizin sunduğu hizmet ya da satışını yaptığı ürün gruplarını inceleyerek potansiyel müşterilerine ulaşabilmesini sağlayacak kelime gruplarını tespit ediyor, yalnızca hedef odaklı kelime grupları değil çoğu zaman daha yüksek dönüşüm oranına sahip long tail (uzun kuyruklu) blog kelime gruplarına da odaklanıyoruz.

Aksiyon Planımız Nasıl Olmalı ?

Hedefleri ve alınması gereken aksiyonları analitik ve titiz bir bakış açısıyla belirledikten sonra yazılım ekibi ve farklı dijital pazarlama kanallarını organize eden profesyoneller ile bir araya gelerek aksiyon planımızı oluşturuyor, sürecin mümkün olan en hızlı şekilde ilerlemesini sağlayacak önlemleri alarak planımızı uyguluyoruz.

Organik Trafiğimiz Artıyor mu ?

Kapsamlı analizler ve marka paydaşlarından sektörel nüanslar alarak oluşturduğumuz SEO stratejimizi planlanan takvime bağlı kalarak eksiksiz bir şekilde uyguladıktan sonra bu optimizasyonların sıralama sonuçlarındaki yansımalarını hem organik trafik hem de Google’da sıralama alan anahtar kelime sayısı bazında takip ediyoruz.

SEO'da Hangi Araçları Kullanıyoruz ?

SEO Stratejimizi Oluştururken ve Sonuçları Takip Ederken Kullandığımız Araçlar
Kocaeli SEO'da Yanıtını Merak Edilen Sorular

Kocaeli SEO danışmanlığında süreci nasıl organize ettiğimizden sonuçların takibine kadar merak ettiğiniz tüm detayları sizin için hazırladığımız soru-cevap alanında bulabilirsiniz.

SEO danışmanlığı verdiğimiz markalarımızın tümünde ilk hedefimiz internet sitesinde yer alan sayfaların istisnasız tümünün arama motoru botlarının rahatlıkla tarayarak kavrayabileceği yapılar haline getirilmesidir. Bu aksiyon planını oluşturabilmek adına öncelikle analiz araçlarımız yardımıyla birkaç farklı varyasyonda internet sitemizi crawl ediyor, daha sonrasında ise doğrudan site içerisinde gezinerek analiz araçlarının yakalayamadığı mikro hataları listeliyoruz.

Listelenen ve internet sitesinin anlamlandırılmasını kolaylaştıracak bu teknik hataların çözümünde izlenecek yol, arka planda kullanılan altyapı ile doğrudan ilgilidir. Örneğin; markamız dünyanın en popüler CMS’lerinden biri olan WordPress’i kullanıyorsa teknik hataların çözümünü çoğu zaman danışmanlık kapsamına dahil ederek mümkün olan en kısa sürede ortadan kaldırıyorken, özel bir yazılıma sahipse bu teknik aksiyonlar yazılım ekibiyle entegre bir şekilde planlanıyor ve ekip halinde planlanan aksiyonlar deadline’lara bağlı kalınarak uygulanıyor.

Arama motoru botlarının SEO sürecindeki aksiyonları kavrayarak site üzerindeki bütüncül iyileştirmeyi sıralama sonuçlarına yansıtması için geçen süre hiç şüphesiz aksiyon planının uygulanma hızına, internet sitesinin mevcut durumdaki performansına ve sektöre bağlı olarak değişkenlik gösteren durumlardır. Dolayısıyla Kocaeli SEO danışmanlığı kapsamında organize edilen ve sistematik bir şekilde yürütülen sürecin sıralama sonuçlarına ne zaman yansıyacağı gridir fakat tecrübelerimizin ve onlarca farklı projedeki deneyimlerimizin gösterdiği; eğer internet sitesinin mevcut durumunda devasa teknik problemler yoksa 3-4 aylık periyot içerisinde SEO görünürlüğündeki artışın ölçümlenebilir hale geldiği yönündedir.

Kişisel ya da kurumsal marka fark etmeksizin daha ilk adımda internet sitesinin mevcut durumunun analiz edilmesinden sektördeki rakiplere dair detayların tespitine, hedef kelime gruplarının belirlenmesinden bu kelime gruplarına ulaşmak için ihtiyaç duyulan sayfa yapılarına kadar SEO stratejisinde yer alması ve uygulanması planlanan tüm aksiyonları raporlayan SEOPix, internet sitesi üzerinde alınan aksiyonların sıralama sonuçlarındaki yansımalarını da düzenli olarak raporlar ve aylık toplantılar organize ederek beyin fırtınası tekniği çerçevesinde marka paydaşları ile süreci geliştirmek adına fikir alışverişinde bulunur.

SEO stratejimizde boşluk bırakmamak ve doğrudan performans odaklı bir yaklaşım benimseyebilmek adına danışmanlık sürecimiz boyunca birkaç farklı SEO aracı kullanıyor ve bu araçlar da elbette ihtiyaçlarımıza bağlı olarak şekilleniyor. Örneğin; rakip analizi sürecinde Ahrefs ve Semrush analiz araçlarını kullanırken, internet sitesinin mevcut trafiğinin analizinde Search Console ve Google Analytics’i tercih ediyoruz. Yine site içi hataların çözümlenmesinde ise Screaming Frog, Ahrefs ve Seolyzr gibi birçok farklı tool kullanarak internet sitesinin teknik boyutundaki tüm detaylarını kontrol altında tutuyoruz.