Web Tasarım

Firmanızın ihtiyaçlarını karşılayacak SEO ve mobil uyumlu yapısı ile sağlam bir altyapı oluşturuyor hemde çağımızın getirdiği yenilikleri web sitesinde uygulayarak hem mobilden hemde bilgisayar üzerinden sorunsuz bir giriş deneyimi sunan bir web tasarım hizmetini SEOPix olarak sizlere sunuyoruz. İstediğiniz tasarımı tam olarak karşınızda görmek, işletmenizi veya markanızı değerli hale getirmek için sizde SEOPix'in web tasarım hizmeti paketini satın alabilir hem satışlarını hemde otorinetinizi üst sıralara taşıyabilirsiniz!

Web Tasarım

Web Tasarım Nedir?

Web tasarım, içerik ve görsellerin sayfalar haline getirilerek sunulmasına denir. Web tasarım planlaması yapılmadan önce projenin ismi, hedef kitlesi ve genel özellikleri belirlenmesi gerekir. Bu süreci en iyi şekilde geçmek için profesyonel ajanslar üzerinden web tasarım hizmeti almak gerekir.

Web Tasarım Nasıl Yapılır?

Web tasarım hizmeti klasik çalışmaların aksine yeni modern çalışmalar ile ortaya çıkarıyoruz. SEO Uyumlu web sitesi planlamaları ile sitenizi yayına alıyoruz. Bu çalışmaları yaparken sitenizin görselliğine de çok dikkat ediyoruz.

Tasarımı yapılan web sitelerin Ux ve UI olayına çok önem veriyoruz. Bu tip çalışmaları Dünyanın en çok kullanılan araçlarından olan Figma ve Adobe Xd üzerinden tasarlayıp daha sonrasında arayüz geliştirme ve kodlama çalışmalarına başlıyoruz!

Web Tasarım Nasıl Yapılır?
Web Tasarım Nasıl Yapılır?

Kurumsal Kimlik Çalışması

Kurumsal kimlik çalışması web tasarım çalışması başlamadan önce hazırlanılması gereken adımdır. Firmanın logo,slogan ve kurumsal renklerinin belirlenme aşamasıdır. Bu konuda sizlere çalışmanın içinde olacak şekilde yardımcı oluyoruz.

UX - UI Çalışması

Hedef kitle analizinden sonra kurumsal renklerinin belirlenmesi ile birlikte sitenizi Ux - UI tekniklerine uygun şekilde tasarlayarak kullanıcı deneyimini en üst düzeyde tutuyoruz.

Web Sayfası Kodlaması

Front End ve Back end Developer ımız ile birlikte web sitesi kodlamasına başlanır. Projenin çeşitine göre HTML , Javascript , CSS ve PHP gibi yazılım dilleri kullanılabilir.

İçerik Yönetim Sistemi (CMS) Entegrasyonu

Özel web tasarım hizmetimizde tasarlanan sitede içerik güncellemesi , slayt güncellemesi , ürün güncellemesi gibi birçok değişkenliği kolay bir şekilde yapabilmeniz adına CMS sistemi entegre ediyoruz. Böylece site içinde değişmek istediğiniz bir aksiyonu 5 dakika gibi kısa süre içinde gerçekleştirmiş olursunuz.

Test Süreci

Yazılım çalışması tamamlandığında test süreci başlar. Test için kalite uzmanlarımız tarafından site üzerinde oluşturduğumuz checklistlerin hepsi tek tek kontrol edilir ve gerekli notlar alınır.

Yayınlama Süreci

Gerekli testlerin bitimi sonrasında test sonucu başarılı gerçekleşirse web sitesi olduğu gibi yayına alınır. Siteleriniz mühendis harikası olacağından şüpheniz olmasın!

SEO Uyumlu Web Tasarım İlkeleri

Mobil Uyumluluk

Web tasarım projelerimizde kodlamalarımızı hem desktop cihazlarınıza göre hem de günümüzün en çok kullanılan cihaz tipi olan mobil cihazlara göre kodluyoruz. Sitenizin hem desktop ux ui çalışması yapılıyor hem de mobil olarak düşünebilirsiniz. Böylece tüm kullanıcıların beklentilerini karşılamış olursunuz!

Site Hızı

Web kodlamalarımızda gereksiz kodlardan kaçınıyoruz ve sitenizin en hızlı en performanslı açılması için en iyi seo tekniklerini uygulamaya çalışıyoruz. SEO kriterleri içeriğimizde de siteyi kodlarken nelere dikkat ettiğimize göz atabilirsiniz. Görsel optimizasyonlarda avif , webp teknolojileri kullanılırken , unused css gibi tekniklerle en hafif siteleri oluşturuyoruz.

Okunabilir İçerikler

Tasarlanan web sitelerinde içerikleri Google gibi arama motorlarının çok rahat okuyabileceği şekilde gizli içeriklerin olmadığı şekilde tasarlıyoruz.

Web Tasarım Nasıl Yapılır?
Web Tasarım Nasıl Yapılır?

Schema Kullanımı

Web sitenizin kurulumu yaparken sektörünüze en uygun Schema tiplerini SEO uzmanlarımız ile birlikte seçerek sitenize entegresini sağlıyoruz.

Site Haritası

Kodladığımız web sitelerinde dinamik Site haritası oluşturarak sitenizin Google botları tarafından düzenli olarak taranmasını kolaylaştırıyoruz.

Meta Etiket Paneli

SEO için önemli kriterlerden biri olan her sayfanın kendine özel meta etiketlerini düzenleyeceğiniz paneli müşterilerimize ücretsiz olarak sunuyoruz.

Çoklu Dil

Sitelerinize kuracağımız altyapı çoklu dil için uygun şekilde kodlanır. İlerleyen zamanlarda global pazarı hedeflediğiniz zaman çoklu dil yapısını aktifleştirerek çalışmalarınıza kaldığı yerden devam edebilirsiniz.

Web Tasarım Neden Önemlidir?

Web Tasarım Neden Önemlidir?

Web tasarımı, estetik deneyim elde etmenin en etkili yollarından biri olarak kabul edilirken aynı zamanda müşterilerinize kendinizi ilk etapta göstermenin yollarından da bir tanesidir. İlk etapta sitenizde oluşturacağınız kaliteli ve yaptıkları işinde uzman anlayışı sayesinde 1-0 önde başlayabilirsiniz. Bu duruma renk, ton, içerik uyumu, düzen ve kullanılan yazı tipleri dahildir. Güzel bir web sitesine ve ergonomik bir web sitesine ihtiyacınız varsa bu detayları göz önünde bulundurmalısınız. Etkileyici, web tasarımında en önemli noktalardan biridir. Bu nedenle mekanda ahenk yaratmak gerekir. Bu işlevler, SEOPix tarafından uygun bir şekilde ve amaca uygun olarak gerçekleştirilir.

Web Tasarım Fiyatları Neye Göre Belirlenir?

Web sitesi fiyatlandırması, birçok faktöre sahip bir alandır. Bu makaleyi okuyorsanız, günümüzde firmalar için vazgeçilmez unsurlardan biri olan bir web sitesi oluşturmanız gerektiği ve bu konu hakkında fiyat araştırması yaptığınız açıktır. Kullanılan içerik, yazı, fotoğraf gibi öğelere de bağlı olarak fiyatların değişirken sizin taleplerinize ve istediğiniz kriterlere göre değişiklik gösterilmektedir.

Web Tasarım Fiyatları Neye Göre Belirlenir?

Web Tasarım Hizmetinde SEOPix Farkı!

Web tasarımı ile müşterilerinize ulaşmak isteyeceğiniz sitelerinizin, Google arama motoru botlarının en iyi dostları olacağını söylemek isteriz. Diğer firmalara göre daha özgün bir fikir sunan SEOPix, tasarım ve yazılım açısından özgün bir bakış açısıyla bir adım önde olduğu bilinen bir firmadır.Uzun yıllardır web tasarım konusunda birçok müşteri ile çalışma imkanı bulan SEOPix, firma sayısına gün geçtikçe yenilerini eklemektedir. Web tasarım hizmeti verdiğimiz işletmelerimiz karına kar eklerken aynı zaman olumlu bir profili müşterilerine yansıtmaktan da geri kalmamıştır. İşlemlerin kalitesini ve güvenliğini sağlayarak her kuruluşta başarıyla iz bırakmak için sizde SEOPix’i tercih edebilir, kalitenizi artırabilirsiniz!

Web Tasarım Hizmetinde SEOPix Farkı!
Web Tasarım Hakkında Merak Edilen Sorular

Web Tasarım'a dair yanıtını merak ettiğiniz soruları sizin için derledik..

Web sitesi kurmanın maliyeti projelendirmenize göre değişkenlik gösterir. Sizlerin firmaya ilettiği briefinge göre uzmanlarımız tarafından tekliflendirme çalışması yapılır. Daha sonrasında toplantıda sürecin ve maliyetlendirme hakkında bilgilendirme tarafınıza yapılır.

Çalışmalarımız projenin genişliğine göre değişkenlik gösteriyor. Örnek vermek gerekirse standart bir kurumsal web sitesi isteniyorsa 45 gün içinde tatil , rezervasyon geniş ürün gamı olan bir web sitesi tasarım çalışması ortalama 90-180 gün arasında sürmektedir.

SEOPix Web tasarım ekibi tarafından tasarlanan tüm sitelerin yönetim paneli özel ve kullanışlı bir şekilde yapılmaktadır. Çalışma sonlandırılmasından sonra sizlere siteyi kolay bir şekilde yönetebileceğiniz panel ile teslim edilir.

Tasarımlarımız Ui - UX kriterlerine uygun olacağı gibi SEO ekibinin birçok detaylandırma çalışması ile birlikte SEO uyumlu bir şekilde yayına alınacaktır. Responsive tasarım, hızlı açılan web siteleri ve düzgün yerleştirilmiş içerik alanları ile tasarlanıyor.

Web tasarım projelerinde içerik detayları firmadan talep edilir. Firma bu konuda yetersiz ise içerik ajansı olarak da faaliyet verdiğimiz için doğrudan editör kadromuzdan da yararlanabilir.