Kurumsal SEO

Siz de kurumsal markanızın arama motorlarında görünmeye başlayarak potansiyel müşterilerine erişmesini istiyorsanız doğru yerdesiniz. Kurumsal SEO danışmanlığı ile markanızın görünürlüğünü artırarak pazardaki payınızı büyütebilir, dijital dünyaya SEOPix ile uyum sağlayabilirsiniz.

Kurumsal SEO Danışmanlığı Nedir, Neden Önemlidir ?

Kurumsal SEO danışmanlığı; arama motoru botlarında yer alan potansiyel müşterilerine organik sonuçlar ile erişmek isteyen markaların ihtiyaç duyduğu ve markanın hitap ettiği sektöre ve müşteri kitlesine de bağlı olarak dijital pazarlamanın en önemli çalışma alanlarından biridir.

İnternet kavramının artan önemiyle birlikte markaların pazardaki paylarını korumak ve arttırmak, marka bilinirliğini ve rekabet edebilirliğini güçlendirmek adına ihtiyaç duyduğu çalışmaların bütününü dijital pazarlama olarak nitelendirebiliriz. Kurumsal SEO da çoğu marka için dijital pazarlamanın en önemli alanıdır ve markanın satış yaptığı ürün ya da sunduğu hizmet için potansiyel müşterilerine ulaşmasını sağlar.

Kurumsal SEO’da Nelere Dikkat Ediyoruz ?

SEOPix’in teknik bilgi ve becerisinin yanı sıra yaklaşımı ve tecrübesi ile fark yaratan SEO uzmanları, kurumsal SEO danışmanlığında genel hatlarıyla;
  • İnternet sitesinin mevcut durumunun teknik SEO boyutlarında detaylarıyla incelenmesi ve mevcut durum analizinin teknik ekibin de kavrayabileceği formatta raporlanması.
  • Off Page (Site Dışı) SEO çalışmalarının backlink profili üzerindeki etkisinin takip edilmesi ve olası “spam” yaklaşımlara erken dönemde müdahale edilmesi.
  • Sektördeki rakiplerin SEO stratejilerinin çözümlenerek güçlü ve zayıf yönlerinin SWOT analizi ile tespit edilmesi.
  • SEO aksiyon planının oluşturulması ve oluşturulan bu planın eksiksiz bir şekilde uygulanması.
  • Uygulanan aksiyonların ve sıralama sonuçlarındaki değişimlerin ve internet sitesinin genel trendinin de aylık periyotlarla raporlanması.
noktalarına dikkat eder.

Marka Bilinirliği

Kurumsal SEO danışmanlığı yalnızca internet sitesinin organik trafiğini değil, arama motorundaki görünürlüğünü artırarak marka bilinirliğini de kuvvetlendirecek bir çalışma alanıdır.

Dönüşüm Odaklı Yaklaşım

SEO stratejimizi organize ederken dönüşüm odaklı bir yaklaşım belirliyor, yanal ve temel hedef kelime gruplarını doğru tayin ederek “en kısa sürede en hızlı dönüşüm”den ödün vermiyoruz.

Doğru Hedefleme

İnternet sitesinin ve markanın ihtiyaçlarını doğru analiz ederek aksiyon planımızı eksiksiz takvimlendiriyor, potansiyel müşteri kitlesinin beklentilerini karşılayacak site içi aksiyonlarla fark yaratıyoruz.

SEO'da başarıya nasıl ulaşıyoruz ?

Kurumsal SEO Danışmanlığında Neden SEOPix ?

SEOPix; SEO stratejilerini oluştururken “analitik yaklaşım” kavramını temel alması, dijital pazarlamanın diğer kanalları web tasarım, adwords, içerik pazarlama ve sosyal medya ile entegre bir bakış açısı ortaya koyması, SEO aksiyonlarını ve arama motorunun bu aksiyonlara tepkisini anlık takip ederek gerekli müdahaleleri gerçekleştirmesi, yalnızca arama motoru beklentilerini değil kullanıcı deneyimini (UX) de dikkate alması ve güncel teknolojiyi yakından takip etmesi ile kurumsal SEO danışmanlığında çözüm ortaklarına mutlak yarar sağlar.

SEO'da Hangi Araçları Kullanıyoruz ?

SEO Stratejimizi Oluştururken ve Sonuçları Takip Ederken Kullandığımız Araçlar

Kurumsal SEO'da Yanıtını Merak Edilen Sorular

Kurumsal SEO danışmanlığına dair yanıtını merak ettiğiniz soruları sizin için derledik..

Kurumsal SEO danışmanlığında SEOPix olarak sorumluluk alanımızda olan SEO stratejisinin oluşturulması, aksiyon planının takvimlendirilmesi, takvimlendirilen bu planın IT ekibiyle entegre edilerek eksiksiz bir şekilde gerçekleştirilmesi ve aylık periyotlarda alınan aksiyonları ve bu aksiyonların sıralama sonuçlarındaki etkilerinin paylaşılmasında kusursuz bir süreç yönetimini garanti etmekle birlikte, nihai değerlendiricinin arama motoru botları olduğunu hatırlatarak birinci sıra ya da kelime garantisi vermiyor, bütüncül bakıldığında mutlak organik trafik ve dönüşüm artışı vaat ediyoruz.

SEO, internet sitesinin teknik yapısına, yer aldığı sektöre ve hitap ettiği müşteri kitlesine bağlı olarak değişkenlik gösterebilen bir süreçtir ve arama motoru botlarının kurumsal SEO danışmanlığı kapsamındaki aksiyonları anlamlandırarak sıralama sonuçlarına yansıtması da elbette belirgin bir zaman zarfıyla ifade edilemez.

Türkiye’nin dönüşüm odaklı dijital pazarlama ajansı SEOPix olarak bu noktada çözüm ortaklarımız ile 12 aylık bir çalışma dönemini kapsayan sözleşmeler yaptığımızı ve çoğu zaman bu çalışma döneminin 3-4 aylık periyodu içerisinde internet sitesinin hedef kelime grupları, potansiyel ve gerçek organik trafiğinde belirgin artışların gözükmeye başladığının altını çizmeliyiz.

Kurumsal SEO, birçok site içi ve dışı etkene bağlı olarak gelişen komplike bir süreç olduğundan dolayı fiyatlandırmada da standart bir politikadan ve son yıllarda gündeme gelen birçok SEO ajansının benimsediği “SEO paketi” yaklaşımından söz etmek mümkün değildir. Bir markanın dijital dünyada görünür hale gelerek potansiyel müşterilerine erişmesi adına ihtiyaç duyduğu kurumsal SEO danışmanlığında fiyatlarımızı oluştururken; internet sitesinin mevcut durumu, yer aldığı sektördeki potansiyel rakipler ve rekabet, SEO danışmanlığının kısa, orta ve uzun vadede hedefleri vb. projeyle ilgili tüm detaylar dikkate alınır.

Teklif Al