Kurumsal SEO

Marka bilinirliğini artırmak, Google’da hedeflediğiniz anahtar kelimelerde üst sıralarda yer alarak daha fazla müşteriye erişmek istiyorsanız, doğru adrestesiniz! Kurumsal SEO danışmanlığı hizmetimiz ile markanızın görünürlüğünü artırarak pazardaki payını büyütebilir, dijital dünyaya SEOPix ile uyum sağlayabilirsiniz.

Kurumsal SEO Danışmanlığı

Kurumsal SEO hizmeti ile markaların dijitaldeki payının büyümesi hedeflenmektedir. Bütün Kurumsal yapıların SEO’ya ihtiyacı olduğu gibi SEOPix olarak, bu ihtiyacı gidermek adına Kurumsal SEO Danışmanlığı adı altında özel bir SEO hizmeti sunmaktayız. Kurumsal SEO hizmetimiz ile markanıza özel olarak uygulayacağımız çalışmalarımız sonucunda, organik trafiğinizin artmasıyla birlikte satışlarınızında da artış hedeflemekteyiz.

İnternet kavramının artan önemiyle birlikte markaların pazardaki paylarını korumak ve arttırmak, marka bilinirliğini ve rekabet edebilirliğini güçlendirmek adına ihtiyaç duyduğu çalışmaların bütününü dijital pazarlama olarak nitelendirebiliriz. SEO da çoğu marka için dijital pazarlamanın en önemli alanıdır ve markanın satış yaptığı ürün ya da sunduğu hizmet için potansiyel müşterilerine ulaşmasını sağlar.

Kurumsal SEO Hizmetimizde Nelere Dikkat Ediyoruz ?

SEOPix olarak genç ve dinamik ekibimiz ile Kurumsal SEO hizmetimizde dikkat ettiğimiz hususlar şu şekildedir:
  • Web sitenizin öncelikle, iç SEO tarafında ne gibi eksikleri olduğuna kesinlik getirmek adına teknik SEO analizinin sağlanması ve eksiklerin giderilmesi adına aksiyon alınması.
  • Off Page(Site Dışı) SEO çalışmalarının backlink profili üzerindeki etkisinin takip edilmesi ve olası “spam” yaklaşımlara erken dönemde müdahale edilmesi.
  • Sektördeki rakiplerin SEO stratejilerinin çözümlenerek güçlü ve zayıf yönlerinin SWOT analizi ile tespit edilmesi.
  • SEO aksiyon planının oluşturulması ve oluşturulan bu planın eksiksiz bir şekilde uygulanması.
  • Uygulanan aksiyonların ve sıralama sonuçlarındaki değişimlerin ve internet sitesinin genel trendinin de aylık periyotlarla raporlanması.noktalarına dikkat edilmektedir.

Neden Kurumsal SEO Hizmeti Almalısınız?

Öncelikle, markanızı duyan kullanıcıların web sitenizi ziyaret etmek istediğinde Google’a markanızı yazacaklarını düşünelim. Bu noktada web siteniz üst sıralarda yer almıyor ise bu durum, büyük bir problem haline dönüşebilir. Durum bu şekilde olunca bırakın ürünlerinizin anahtar kelimelerinde üst sıralarda yer almayı, markanızı arayıp gelen kullanıcıları dahi rakipleriniz kendi sitelerine çekebilirler. Sonuca varacak olursak, bu en basit örnekle görebileceğimiz üzere SEO, bazı sektörler için dijital pazarlamanın destek ayağı olabilir ancak bazı sektörler için de zorunluluk haline dönüşebilmektedir.

Bunların yanı sıra Kurumsal SEO hizmetimiz sonucunda arama motoru sıralamasında olmayan bir site iken, ilk sayfada yer alan ve trafik almaya başlayan bir MARKA haline geleceksiniz. Sıralamalarda üst sıralarda yer almanız, tıklama almasanız bile sonuçlarda kullanıcıların sizi görmesine ve marka bilinirliğinin artmasına yol açacaktır.

Marka Bilinirliği

Kurumsal SEO danışmanlığı yalnızca internet sitesinin organik trafiğini değil, arama motorundaki görünürlüğünü artırarak marka bilinirliğini de kuvvetlendirecek bir optimizasyon çalışmasıdır.

Dönüşüm Odaklı Çalışma

SEO stratejilerimizi uygularken dönüşümleri artırmaya odaklı aksiyonlar alıyor, web siteniz için en uygun çalışmalar ile dönüşümlerinizi artırmayı hedefliyoruz.

Doğru Hedefleme

İnternet sitesinin ve markanın ihtiyaçlarını doğru analiz ederek aksiyon planımızı eksiksiz takvimlendiriyor, potansiyel müşteri kitlesinin beklentilerini karşılayacak site içi aksiyonlarla fark yaratıyoruz.

SEO'da başarıya nasıl ulaşıyoruz ?

Kurumsal SEO Danışmanlığında Neden SEOPix ?

SEOPix; SEO stratejilerini oluştururken “analitik yaklaşım” kavramını temel alması, dijital pazarlamanın diğer kanalları web tasarım, adwords, içerik pazarlama ve sosyal medya ile entegre bir bakış açısı ortaya koyması, SEO aksiyonlarına arama motorunun tepkisini anlık takip ederek gerekli müdahaleleri gerçekleştirmesi, yalnızca arama motoru beklentilerini değil kullanıcı deneyimini (UX) de dikkate alması ve güncel teknolojiyi yakından takip etmesi ile Kurumsal SEO danışmanlığında çözüm ortaklarına mutlak yarar sağlar.

SEO'da Hangi Araçları Kullanıyoruz ?

SEO Stratejimizi Oluştururken ve Sonuçları Takip Ederken Kullandığımız Araçlar

Kurumsal SEO'da Yanıtını Merak Edilen Sorular

Kurumsal SEO danışmanlığına dair yanıtını merak ettiğiniz soruları sizin için derledik..

KOBİ’lerin ihtiyaç duyduğu, markalarının arama motorlarında görünürlüğünün, organik trafiğinin ve satışlarının artışının hedeflendiği optimizasyon hizmetidir. Arama Motoru Optimizasyonu hizmetimiz ile markanızın bilinirliğini artırabilir, Google’da hedeflediğiniz anahtar kelimelerde yükseliş yakalayabilirsiniz. Bunların sonucunda da organik trafikten gelen kullanıcıların potansiyel müşteri olduğunu düşünürsek, satışlarınızda artış kaçınılmaz olacaktır.

Daha iyi bir web sitesi istiyorsanız, sitenize giren kullanıcı sayısı artsın istiyorsanız, e-ticaret sitesines sahipseniz ve satışlarınız artsın istiyorsanız, Kurumsal SEO hizmetimizi almanızı öneririz. Profesyonel eller tarafından alacağınız bu hizmet ile siteniz ve marka değeriniz daha iyi yerlere gelecektir.

Kurumsal SEO, birçok site içi ve dışı etkene bağlı olarak gelişen komplike bir süreç olduğundan dolayı fiyatlandırmada da standart bir politikadan ve son yıllarda gündeme gelen birçok SEO ajansının benimsediği “SEO paketi” gibi bir yaklaşımdan, SEOPix’de bahsedemeyiz.. Bir markanın dijital dünyada görünür hale gelerek potansiyel müşterilerine erişmesi adına ihtiyaç duyduğu SEO danışmanlığında fiyatlarımızı oluştururken; internet sitesinin mevcut durumu, yer aldığı sektördeki potansiyel rakipler ve rekabet, SEO danışmanlığının kısa, orta ve uzun vadede hedefleri vb. projeyle ilgili tüm detaylar dikkate alınır.

Kurumsal SEO danışmanlığında SEOPix olarak sorumluluk alanımızda olan SEO stratejisinin oluşturulması, aksiyon planının takvimlendirilmesi, takvimlendirilen bu planın ekibimiz ile entegre edilerek eksiksiz bir şekilde gerçekleştirilmesi ve aylık periyotlarda alınan aksiyonları ve bu aksiyonların sıralama sonuçlarındaki etkilerinin paylaşılmasında kusursuz bir süreç yönetimini garanti etmekle birlikte, nihai değerlendiricinin arama motorunun olduğunu hatırlatarak birinci sıra ya da kelime garantisi vermiyor, bütüncül bakıldığında mutlak sıralamalarda yükseliş, organik trafiğinizde ve dönüşümlerinizde artış vaat ediyoruz.

SEO, internet sitesinin teknik yapısına, yer aldığı sektöre ve hitap ettiği müşteri kitlesine bağlı olarak değişkenlik gösterebilen bir süreçtir. Kurumsal SEO danışmanlığı kapsamında alınan aksiyonların, anlamlandırarak sıralama sonuçlarına yansıması için ne kadar süre geçmeli bilemeyiz. Türkiye’nin dönüşüm odaklı dijital pazarlama ajansı SEOPix olarak bu noktada çözüm ortaklarımız ile uzun bir çalışma dönemini kapsayan sözleşmeler yaptığımızı ve çoğu zaman bu çalışma döneminin 3-4 aylık periyodu içerisinde internet sitesinin hedeflenen kelime gruplarından gelen organik trafiğinde belirgin artışların gerçekleştiğini söyleyebiliriz.

Evet, SEO çalışmalarımızda aldığımız aksiyonlar ve sonuçları hakkında düzenli periyotlarda sizi bilgilendirme amacıyla rapor düzenliyoruz. Böylece süreç ile alakalı bilgiye kolayca sahip olabilir ve ödediğiniz para karşılığında ne aldığınızı öğrenebiliyorsunuz.