Doktorlar için SEO Çalışması - Klinik ve Sağlık Merkezlerine Özel SEO

Doktorlar, klinikler ve sağlık merkezleri için olarak sunmuş olduğumuz SEO hizmetimiz sayesinde artık çok daha görünür ve erişebilir olabilirsiniz. SEOPix ile Google’da yükselerek daha fazla kişiye erişmeye hazır olun!

Sağlık Kurumlarına Özel SEO Hizmeti - Doktorlar için SEO

Doktorlara Özel SEO Çalışması

Artık her meslek grubu gibi doktorlar da dijital pazarlamada yerlerini almaya başladılar. Çeşit çeşit her branştan doktorlar, özel kliniklere ve sağlık merkezlerine sahipler. Durum bu şekilde olunca bir şekilde yaptıkları hizmetlerden danışanlarına haber vermeleri gerekmektedir. Bu direkt olarak herhangi bir mecraya reklam vererek de olabilir veya bizim şu anda ilgilendiğimiz şekilde; direkt olarak danışanların arama motorları üzerinde aratmış oldukları kelimelerin, sonuçlarında üst sıralarda yer alarak da olabilir. İşte şu anda tam olarak ihtiyacınız olan şey bu yani SEO!

Doktorlar için SEO hizmetimiz sayesinde kliniğinizin web sitesine arama motoru optimizasyonu sağlayarak, web sitenizin, beraber hedeflemiş olduğumuz anahtar kelimelerde üst sıralarda yer almasını sağlayabiliriz. Böylece çok daha fazla danışana erişebilir, hizmetlerinizi geniş bir insan kitlesine sunabilirsiniz.

Doktorlara Özel SEO

Doktorlar için SEO’nun Önemi Nedir?

Artık herhangi bir sektörde faaliyet gösteren işletmeler için SEO’nun önemi ne kadar büyükse, doktorlar için de SEO’nun önemi o kadar büyüktür. Şu anda herhangi bir doktordan alabileceğiniz danışmanlık ile ilgili Google’da arama yaparsanız, eğer SEO’nun ve dijital pazarlamanın öneminden bihaberseniz, diğer kliniklerin ne kadar yoğun bir pazarlama rekabeti içerisinde olduklarını görebilirsiniz.

SEOPix olarak bu zamana kadar 100’lerce firmaya dijital pazarlama hizmeti sunduk. Bu yalnızca SEO değil, web tasarım, içerik pazarlama, sosyal medya danışmanlığı gibi hizmetlerimiz de bulunuyor. Sonuçta SEOPix, 360 derece dijital pazarlama hizmeti veren bir ajanstır. Ancak SEO, hem sitenize ziyaretçi çekme konusunda hem de markalaşma konusunda, sizleri hedeflerinize ulaştıracak en etkili dijital pazarlama yöntemidir.

Doktorlar İçin SEO'nun Önemi

Local SEO ile Lokasyon Bazlı Çalışma

SEO hizmetimizi uygularken öncelikle kliniğinizin bulunduğu yerlerde arama yapan kullanıcıların sizlere daha kolay ulaşabilmesi için çalışmalar sağlıyoruz. Böylece size yakın olan danışanlar, çok daha kolay ve hızlı bir şekilde sizlere erişebiliyor ve hizmetleriniz hakkında detaylı bilgiye kolayca erişebiliyorlar.

Bu sebeple Local SEO çalışması, sağlık merkezleri için büyük önem taşımaktadır. Çünkü sabit bir yerde faaliyet gösterdiğiniz için, dijital pazarlamanın size daha yakın olan insanlara erişebilecek şekilde uygulanması önemlidir. Bu sebepten ötürü her SEO çalışmamızda, çalışma Local SEO için uygunsa, bu işlemleri uyguluyoruz.

Doktorlar için Lokasyon Bazlı Çalışma

Doktorlar için SEO Hizmeti Nasıl İşliyor?

Öncelikle kliniğiniz hakkında detaylı bilgileri sizlerden topluyoruz. Bunun sonrasında kliniğiniz hangi bölümde hizmet sağlıyor ise bu bölüm ile ilgili araştırmalar yapılmaktadır. Rakip analizi, hedeflenen anahtar kelimelerin analizleri, web siteniz var ise web sitenizin var olan SEO altyapısının analizi gibi şu anda burada uzun uzun anlatamayacağımız detaylar ile öncelikle sektörünüz ve web siteniz hakkında detaylı analizler gerçekleştiriyoruz. Bunların ardından ise; web siteniz yok ise web tasarım hizmetlerimiz hakkında sizleri bilgilendirerek öncelikle, kliniğinizi en iyi şekilde anlatan ve giren kullanıcıların sizlere tek tık ile ulaşabileceği, kullanıcı dostu bir web sitesi tasarımı hazırlıyoruz.

En sonda analizler ve web sitenizin altyapısı tamamlandıktan sonra SEO çalışmalarımız başlıyor, 3-6-9-12 ay gibi periyotlar süresince çalışmalarımız devam etmektedir. Anlatmadan geçemeyeceğim, SEO’da, Google Ads Danışmanlığı gibi anında sonuç beklemek mümkün değildir. Çünkü Google Ads’de direkt olarak para karşılığı ile reklamı açarsınız ve dilediğiniz anahtar kelimede üst sıralarda yer alabilirsiniz. Ancak kalıcı olmaz ve sürekli maliyet isteyen bir yöntemdir. Bazı sektörlerde sürekli olarak Ads kullanılması mantıklı olabilir ancak bazı sektörlerde ise belli bir dozda kullanımı önerilir. SEO ise yatırım olarak algılanabilir. SEO için örnek vermek gerekirse 1 aksiyon alırsınız, bu aksiyonun neticesini de belki 1 hafta, belki 1 ay sonra alırsınız. SEO bu şekilde işleyen bir mekanizmadır. Bu sebeple SEO çalışmalarının en az 6 ay sürmesi gerekmektedir. Bu tamamen sektörünüz ve talep ettiğiniz isteklerinize bağlı olarak değişiklik göstermektedir.

Doktorlar için SEO Hizmeti Nasıl İşliyor?

Yükseliş Garantili SEO Çalışması

SEOPix olarak vermiş olduğumuz SEO çalışmalarında yükseliş garantisi sunmaktayız. Sunmuş olduğumuz bu sıralama yükseliş garantisi ile sitenizin sıralamalarında gelişme, yükseliş olmaz ise garanti sunduğumuz için SEO hizmet ücretinin iadesi sağlanmaktadır. Böylece başarısız olma ihtimalimiz yok gibi bir şey diyemeyiz çünkü Google bu, el ile sıralamalara müdahale edemediğimiz(kimse edemediği) için ufak da olsa böyle bir ihtimal var ve burada hizmeti alan tarafı korumak adına yükseliş garantili olarak Doktorlar için SEO hizmetimizi ve genel olarak SEO hizmetlerimizi bu şekilde sunmaktayız.

Yükseliş Garantili SEO Çalışması
SEO'da Hangi Araçları Kullanıyoruz ?
SEO Stratejimizi Oluştururken ve Sonuçları Takip Ederken Kullandığımız Araçlar
Doktor SEO'da Yanıtını Merak Edilen Sorular

Doktor SEO danışmanlığında yanıtını merak ettiğiniz soruları sizin için derledik.

Sonuç itibariyle her doktor daha fazla tanınmak ve daha fazla danışan tarafından ulaşılabilir olmak ister. Yapacağımız işlemler hizmetleriniz hakkında danışanları bilgilendirmek amacıyla olacaktır. Sunmuş olduğunuz tedaviler ile ilgili kelimelerde üst sıralarda yer alarak hem marka değerinizi artırabilir hem de daha fazla danışana erişebilirsiniz.

Makalemiz içerisinde de bahsettiğimiz üzere SEOPix olarak SEO hizmetlerimizde “sıralama yükseliş garantisi” sunmaktayız. Böylece siteniz, çalışma periyodu sonucunda, hedeflenen arama motorunda ve anahtar kelimede herhangi bir yükseliş göstermez ise SEO hizmetinin ücreti iade edilmektedir.

Genellikle eğer SEO hizmeti almak isteyen taraf uzun vadeli bir çalışma talep ederse, SEO için en uygunu bu olacaktır. Çünkü SEO’da anında dönüşler almak mümkün değildir. Yapılan işlemin etkisi 1 gün sonra da görülebilir, 1 ay sonrada. Bu sebeple SEO hizmetlerinin en az 3 ay devam etmesi, SEO hizmeti alan taraf için daha iyi olacaktır.

Başarılı bir SEO çalışması ile yüksek aranma hacimli kelimelerde ilk 3 sırada olan bir web sitesi, o siteye tıklanma olmasa dahi markasının reklamını yapmaktadır. Çünkü Google ve genellikle diğer arama motorlarında bir şey arayıp, ilk önce sonuçlara bakılıp yine de 1. sıradaki siteye tıklanırsa, tıklıyor kullanıcılar. Bu sebeple, SEO ile üst sıralarda yer almak, trafik çekmenin yanı sıra, markanızın da reklamını yapmak anlamına gelmektedir.