SEO dünyasında son zamanlarda en sık duyulmaya başlanan ifadelerden biri olan ” garantili SEO” işlemi konusuna açıklık getirmek için bu yazıyı yazıyoruz. Tüm SEO Ajanslarında aynı hassasiyeti göstermesini rica ediyoruz.

Google arama motorları kimseye bu Ali’nin sitesi bu Mehmet’in sitesi diye tolerans göstermez. Google arama motorunun kimseyle ortaklığı bulunmamaktadır. Sektörün bu kadar dinamik kalmasının ana sebeplerinden biri de kimseyle ortaklık bağının bulunmamasıdır.  Kısa süre içinde ilk sayfa garantili seo gibi hizmette bulunan insanlardan alışveriş yapmamanızı tavsiye ediyoruz.

Google bile şu örnekte nasıl kendi ürünlerine SEO yaptığına dair bir içerik paylaşmaktadır: https://www.thinkwithgoogle.com/advertising-channels/search/google-website-seo/

Garantili SEO Hizmeti Gerçekten Var mı?

  •  Google algoritmaları yılda 300′ ün üzerinde  güncelleme yapmaktadır. İnsanların ben Google’ ın açığını buldum demesine gerek kalmadan bile bu açıkların birçoğunun kapatıldığının ve bu  açıklamaları satışa çevirip pazarlayan insanlara kanmamanızı tavsiye ediyoruz.
  • Google arama motoru optimizasyonu yaparken seçeceğiniz SEO uzmanının bir önceki referanslarını dikkatli incelemelisiniz. Ya da seçeceğiniz ajansın daha önce o sektörden referansı var mı? Çünkü her sektörde SEO bakış açısı değişmektedir. Kullanıcının hareketleri, davranışları ve siteye karşı vereceği refleks değişmektedir.

Örneğin: Dekorasyon ağırlık bir siteniz var ise kullanıcı resimlerin hızlı yüklenmesini isteyebilir daha hızlı bir siteye ihtiyaç olabilir. Bu başka bir sektörde çok farklı olur.  Neil Patel’in bu konuda çok güzel örnekleri ve sunumları bulunmaktadır. İncelemenizi tavsiye ederiz.

https://neilpatel.com/blog/the-advanced-guide-to-user-behavior-data-and-how-it-affects-search-rankings

*SEO’ u sadece   Backlink olarak düşünen uzmanlara dikkat etmeniz gerekmektedir. SEO Site içiyle başlar ve daha sonra site dışı çalışmalarıyla devam eder. Sadece Backlink odaklı çalışan ajanslar veya kişiler sitenizi Manuel işlemlere(filtre) sokabilir.

*Kısa sürede sitenizi getiren uzman profilleri olabilir. Yaptığı çalışma hakkında ön rapor almayı unutmayınız! ( Hacklink) tarzı çalışmalar yapılmış olabilir.

* Sadece kelime odaklı alınan Backlinkler sitenizi üst sıralara çıkarmayacaktır.

*Yaptığınız çalışma 2 ay çok iyi gider. Google’ ın kalite yönergeleri değişir. Genel çekirdek güncellemesi yapar. Sıralamalarda aşırı dalgalanmalar gerçekleşebilir. Bu tarz durumları da göz önünde bulundurmak gerekir.

garantili seo karikatür

Organik SEO Çalışması Yaparak “İlk Sayfayı Alın”

Doğal organik SEO yaparak web sitenizi kısa sürede olmasa da daha kalıcı bir sıralama alabilirsiniz. Google’ da sıralamanız daha kalıcı olacaktır. Sitesini yeni açmış bir site sahibi için şunları önerebiliriz:

  • Önceliğiniz kelimeleri hızlıca üst sıralara getirmek olmasın. Trafiğin geldiği kelimelerde kullanıcıyı memnun etme derecenize odaklanın. Çünkü o an testte olduğunuzu unutmayın. Google önce size long tail keywordler ile değerler verir. Bu değerleri karşılayıp karşılayamadığınıza bakar. Karşılayamadığınız takdirde long tail keywordlerde de sıralama kaybetmeye başlarsınız.
  • Kullanıcıyı etkileşime sokmaya çalışın. (Facebook hesaplarından paylaştırmaya çalışma, Instagramda yukarı kaydırma, Whatsapp butonuyla paylaşma) gibi

seo-garantilisi

  • Böylesi gülünç durumlara düşmemek için garantili SEO hizmeti , ilk sayfa garantili SEO gibi kesin vari konuşmalardan kaçınan uzmanlarla çalışmanızı tavsiye ediyoruz. 10 kelime,20 kelime, 100 kelime ilk sayfa gibi taahhüt veren firmalarla çalışmamanızı öneriyoruz.
  • SEO çalışmaları sitenin genel yapısına yansıyacağı için sitenin geneline etki etmesi ve tüm kelimelerde iyileşmeler gözlemlenmesi gerekir.